Ankara’da İnovasyonu Kırsala Taşıyoruz Projesi ilk üç ayda toplam 550 kişiye ulaştı

İnovasyon ile Ankara’nın kırsal kesimini buluşturan Ankara Kalkınma Ajansı, Akyurt, Haymana ve Kızılcahamam’da politika yapıcılara  ve uygulayıcılara yönelik ikinci eğitim programını tamamladı. Daha önce Beypazarı, Çubuk, Kızılcahamam, Nallıhan ve Polatlı ilçelerinde inovasyona yönelik farkındalık seminerlerinde 350 kişiye ulaşan proje, bu eğitimlerle sayıyı 550’ye çıkardı.

AB’den ortakları olan Macaristan Merkez Orta Tuna Bölgesel Inovasyon Ajansı’ndan uzmanlar, iyi uygulama örneklerini Ankara kırsalında buluştukları kamu kurum ve kuruluşlarındaki politika yapıcıları ile sivil toplum örgütü temsilcilerine aktardılar. Tarım, tarıma dayalı sanayi ve turizm sektörlerinde inovasyona dayalı politikalar konusunda eğitim aldılar.

Uygulamalı eğitimler ise çiftçiler, tarıma dayalı sanayi ve turizm işletmelerinden katılımcılarla birlikte gerçekleşti. Projenin ilk ayağını oluşturan eğitimler başarı ile son bulurken, ikinci ayağı oluşturan yerelde inovasyon haritasını oluşturmak için kollar sıvandı.

Proje hakkında daha fazla bilgi için http://siviltoplumdiyalogu.org/project/ankarada-inovasyonu-kirsala-tasiyoruz/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.