Anlamak, Anlatmak, Anlaşmak Paneli

Sivil Toplum Diyaloğu Programı kapsamında düzenlenen Diyalog Seminerleri Medya, STK ve Kamu sektörünü bir araya getiriyor, Türkiye’nin Avrupa Birliği üyelik sürecinin kamuoyunda daha iyi tanınması için kilit role sahip bu aktörler arasındaki iletişim güçlendiriliyor.

İlki Nisan ayı içerisinde Antalya’da düzenlenen Diyalog Seminerlerinin ikincisi 13-14 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleştiriliyor. Web sitemiz üzerinden başvuru yapabileceğiniz seminerler, Haziran ayında Gaziantep ile devam ediyor.

Diyalog Seminerlerinin ilk bölümünü, Kamu, STK ve Medyayı temsilen alanında uzman konuşmacıların deneyimlerini paylaştığı ve Avrupa Birliği Türkiye İlişkilerinde bu üç sektörün nasıl daha etkin bir rol üstlenebileceğinin gündeme taşınacağı, Anlamak, Anlatmak ve Anlaşmak başlıklı bir panel düzenleniyor. Panele katılmak için seminer@siviltoplumdiyalogu.org adresine kayıt yaptırabilirsiniz.

ANLAMAK, ANLATMAK, ANLAŞMAK PANELİ

MODERATÖR:

Ü. ARMAĞAN FEKE

1988 yılında Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde bünyesinde haftalık olarak yayınlanan Newspot Gazetesinde çalışma hayatına başladı. Aynı gazetede Editör ve Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Feke, 1994 yılında tayin olduğu Atina’daki Türk Büyükelçiliğinde Basın Ataşesi olarak 6.5 yıla yakın çalıştı. 2000 yılında Türkiye’ye döndükten sonra yeni kurulmuş olan Avrupa Birliği Genel Sekreterliğinde Basın Müşaviri olarak görevlendirildi. 2011 yılından beri de  Avrupa Birliği Bakanlığında Bakanlık Müşaviri olarak görev yapıyor.

Anlamak, Anlatmak ve Anlaşmak başlıklı panelin moderatörlüğünü Ü. Armağan Feke üstleniyor.

PANELİSTLER

PROF DR ABDÜLREZAK ALTUN

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinde görev yapan Abdülrezak Altun, aynı üniversitede Gazetecilik yüksek lisansı ve doktorasını tamamladı. Meslek hayatına 1985 yılında Anadolu Ajansında başlayan Altun, 1990 yılından itibaren Ankara Üniversitesi akademik kadrosunda çalışmaya başladı. Gerek Avrupa Birliği finansmanlı gerekse iç kaynaklı bir çok projede yer alan Altun, kamu ve uluslararası kurumlara iletişim danışmanlığı yaptı.

Her üç sektörde de deneyime sahip olan Prof Dr Altun, Anlamak, Anlatmak ve Anlaşmak başlıklı panelde akademi dünyası, kamu ve medya alanındaki deneyimlerini paylaşıyor.

ANDREAS TRESKE

1963 yılında Almanya’da dünyaya gelen Treske, öğrenimini Alman Edebiyatı ve Film sanatı üzerinde gerçekleştirdi. 1998 yılından beri Türkiye’de farklı üniversitelerde  iletişim ve tasarım, dijital medya ve sinema, radyo televizyon bölümlerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Halen Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümünde Medya ve Tasarım ile İletişim ve Tasarım konularında Yüksek Lisans eğitimi veriyor.

Bir çok Avrupa Birliği fonlu projede yer almış olan Treske, Anlamak, Anlatmak ve Anlaşmak Panelinde, STK medya işbirliğini alanındaki deneyimlerini paylaşıyor.

ZEYNEL LÜLE

1987 – 2000 yılları arasında Avrupa Parlamentosu Gazeteciler Cemiyetinin Genel sekreterliği ve Cemiyet Başkanlığını yapan Zeynel Lüle, halen Avrupa Gazeteciler Birliği yönetim kurulu üyesidir. CNNTürk, Kanal D, TRT Radyo, Hürriyet Gazetesi gibi bir çok basın kuruluşunda çalışmış olan Lüle, 2000 ve 2010 yılları arasında Hürriyet Gazetesi ve CNN Türk’ün Bürüksel temsilciliğini yapmıştır.

Anlatmak, Anlamak ve Anlaşmak panelinde Zeynel Lüle Medya-STK-Kamu işbirliğini, medya dünyasının gözünden değerlendiriyor.

Fotoğraflarla 21-22 NİSAN 2015 tarihinde Antalya’da düzenlenen Diyalog Semineri

panel1panel2panel3

panel4panel5panel6

seminer1seminer2seminer4

seminer6seminer7sertifika