Çocuklara İnsan Hakları Film Atölyesi Diyarbakır’da

Başak Kültür ve Sanat Vakfı tarafından yürütülen Çocuğun İnsan Hakları ve Sinema Projesi kapsamında düzenlenen film atölyeleri son hızıyla devam ediyor.

Savunmasız çocukların insan hakları konusundaki farkındalıklarını ve sinema konusundaki bilgilerini arttırmak ve yeteneklerini geliştirmek amacıyla yola çıkan proje kapsamında düzenlenen etkinliklerle bir yandan çocukların kendilerini daha iyi ifade edebilmelerine destek olunurken, bir yandan da sivil toplum örgütlerinin bu durumdaki çocuklara ulaşmasını, onlara hukuki, sosyal, kültürel, eğitsel anlamda destek sağlayabilmeleri için kurumsal kapasitelerini geliştirmesine katkı sağlanıyor.

Aralarında Van, Manisa, İzmir, Denizli, Hatay, Adana, Mersin, Tunceli, Bitlis, Erzurum, Batman, Ordu, Düzce ve İstanbul’un bulunduğu toplam 14 ilde ve Amsterdam’da göçten etkilenen, sosyal, kültürel, sanatsal ve eğitsel etkinliklere ulaşma da dezavantajlı olan, yaşları 14-18 arasındaki çocuklar için insan hakları ve sinema atölyeleri düzenleniyor.

Bu atölyelerin 12.si Diyarbakır’da. Fidanlık Kampı’nda yaşayan çocuklarla buluşuyor. Programa Hayata Destek Derneği de katkı sağlıyor.

posterdiyarbakır1diyarbakır2diyarbakır3