Doğu ve Güneydoğu Kalkınma Ajansları Gelişiyor Londra’da!

Proje kapsamında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Serhat Kalkınma Ajansı, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Dicle Kalkınma Ajansı, Karacadağ Kalkınma Ajansı çalışanları, yurt içi eğitimlerden sonra rotalarını Londra’ya çevirdi.

Toplam altı Kalkınma Ajansından İzleme ve Değerlendirme uzman ve yönetici personeli 24 kişinin katıldığı ileri düzey etki değerlendirme eğitimleri başarıyla tamamlandı.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Mali Araştırmalar Enstitüsü (Institue for Fiscal Studies – IFS) ve Kalkınma Analitiği Derneği ortaklığında gerçekleştirilen proje kapsamında beş gün süren eğitimler sırasında ağırlıklı olarak niceliksel etki değerlendirme metotları üzerinde duruldu. Mali Araştırmalar Enstitüsü’nden Dr. Barbara Sianesi ve Dr. Bet Caeyers’in yürüttüğü eğitimler, aynı zamanda Claire Hutchins (Oxfam) ve Andrew Kardan (Oxford Politika Yönetimi Danışmanlık Şirketi) tarafından verilen niteliksel yöntemlerin işlendiği modüller ile tamamlandı.

Projenin bundan sonraki bölümünde, etki değerlendirme konusunda kamu kurumları için el kitabı hazırlanacak. Ayrıca kalkınma ajanslarının halihazırdaki projelerinin değerlendirilmesine yönelik bir etki değerlendirme çalışması planı üzerinde çalışılacak.

Proje hakkında daha fazla bilgi için http://siviltoplumdiyalogu.org/project/dogu-ve-guneydogu-anadolu-kalkinma-ajanslari-gelisiyor/ adresini ziyaret edebilirsiniz.