Engelli Hakları Eğitimleri Devam Ediyor!

Türkiye Gençlik Birliği Derneği tarafından yürütülen “Her şey Haklar İçin, Haklar Herkes İçin” projesi kapsamında engelli alanında çalışan kuruluşlara yönelik Engelli Hakları İzleme ve Savunuculuk eğitimleri devam ediyor. Geçtiğimiz hafta üçüncü modülün işlendiği eğitime görme, işitme ve ortapedik engelli birçok kişinin yanı sıra farklı illerden de sivil toplum temsilcileri katıldı.

Yaygın ve kapsayıcı eğitim metodlarının kullanıldığı eğitimlerde Süleyman Akbulut, Hakan Özgül, İdil Seda Ak ve Özgür Mehmet Kütküt eğitmen olarak yer aldı ve engellilik, engelliliğe dayalı ayrımcılıkla mücadele, ulusal ve uluslararası mevzuat, engelli hakları izleme ve savunuculuk yöntemleri, idari-yasal girişimler, kamusal farkındalık yaratma çalışmaları, savunuculukta yeni medya kullanımı ve kampanya üretme gibi konuları aktardılar.

Eğitimler sayesinde katılımcı STK’ların engelli hakları konusunda farkındalıkları ve bilgi düzeylerinin artırılması ve STK’lar arasında diyalog, iletişim ve işbirliği hedefleniyor. Toplam 6 eğitimin sonuncusu 9-13 Eylül 2015 tarihleri arasında yine Ankara’da gerçekleştirilecek. 

Projeyle ilgili detaylı bilgi için: http://haklarherkesicin.org