Güneş Festivali İçin Geri Sayım Başladı.

Karşıyaka Yenilenebilir Enerji Derneği, AB Sivil Toplum Diyaloğu Programı kapsamında İtalyan Kyoto Club ortaklığında yürüttüğü Güneş Enerjisi & Enerji Verimliliği Projesi çerçevesinde 11-14 Ocak 2017 tarihlerinde 4 günlük bir festival düzenliyor.

İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenecek olan GÜNFEST’te İtalya’dan gelecek olan proje ortakları, iklim değişikliği, güneş enerjisi uzmanları ve sivil toplum liderlerinin yanı sıra bir çok eğitim ve sanayi kuruluşu da açtıkları standlarda katılımcılar ile buluşacak. Festival kapsamında yenilenebilir enerji, güneş enerjisi, enerji verimliliği ve iklim değişikliği konularında 4 başlıkta (Karikatür, şiir, bilim iletişimi sunumu ve kısa film) yarışmalar düzenlenecek.

Karşıyaka Yenilenebilir Enerji Derneği, 4 gün sürecek olan bu festivale tüm güneş gönüllülerini davet ediyor.

Yer: Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi-
Bayraklı / İzmir
Tarih: 11-12-13-14 Ocak 2017

Karikatür, Bilim İletişimi Sunumu, Şiir ve Kısa Film Yarışma Konuları: Güneş Enerjisi, Enerji Verimliliği, Yenilenebilir Enerji, İklim Değişimi
Son başvuru tarihi: 20 Aralık 2016
Başvurular husnuyar@hotmail.com adresine mail yoluyla ya da 1717 Cad. No:58/417 Ses Pasajı Karşıyaka adresine posta veya elden teslim edilecektir. (Bilim iletişimi sunumu için powerpoint taslağını aşağıda verilen dernek web-sitesi adresinde bulabilirsiniz.)

Detaylı bilgi için:
Hazal Coşkun (Proje Halkla İlişkiler Uzmanı)
Tel: +90 554 897 86 14
Mail: husnuyar@hotmail.com, hazalco@gmail.com
Web sitesi: www.gunesenerjiprojesi.org
Facebook: Güneş Enerjisi & Enerji Verimliliği Projesi

Karşıyaka Yenilenebilir Enerji Derneği, festival kapsamında bir de atölye çalışması düzenliyor. 12-14 Ocak 2017 tarihlerinde arasında 3 gün boyunca tekrar edilecek olan çalışma Kyoto Club Direktörü Sergio Andreis, Kyoto Club Enerji Verimliliği bölümünden Eugenio Barchiesi ve AzzeroCO2 teknik uzmanlarından Alessandro Martella moderatörlüğünde gerçekleşecek.

Atölye çalışması katılımcıları aynı zamanda enerji konusunda çalışan, faaliyet gösteren ve çalışmalar yapan şirket, STK ve eğitim kurumlarının standlarını gezerek sektör hakkında detaylı bilgi edinebilecek. Karşıyaka Yenilenebilir Enerji Derneği yenilenebilir enerji, güneş enerjisi sistemleri, iklim değişikliği ve enerji verimliliği konularında bilgi, deneyim paylaşımında bulunmak isteyen, sorularına cevap arayan herkesi Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’ne davet ediyor.

Atölye çalışmalarına katılım için başvuru formu linki:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeTSXuSlJ6xpL5sAV7e1mgE2kKjGtzP4Kmylb4M1nv4e86yhg/viewform

Atölye çalışmasına katılım ücretsiz olup eğitim dili İngilizcedir, Simultane tercüme yapılmayacaktır.

Yer: Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi – Bayraklı/İZMİR
Tarih: 12-13-14 Ocak 2017
Saat: 10.00-14.30

Detaylı Bilgi için:
Hazal Coşkun – Proje Halkla İlişkiler Uzmanı
Cep : +90 554 897 86 14
E-mail: hazalco@gmail.com