“İnsan Hakları İhlallerinde Yenilikçi Yöntemler Projesi” kapanışını sahnede yaptı!

Sivil Toplum Diyaloğu Programı kapsamında Kolektif Bilinç Derneği ve İngiliz kurum Balik Arts Vakfının ortaklaşa yürüttüğü “İnsan Hakları İhlallerinde Yenilikçi Yöntemler Projesi”, 11 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilen final etkinliğiyle son buldu.

14 ay boyunca yürütülen projenin kapanış etkinliğinde proje kapsamında üretilen ve Forum Tiyatro tarafından sergilenen “Keyifli Bir Pazar Günü”oyunu, son kez Karabağlar Belediyesi Bozyaka Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluştu. Karabağlar‘da 5 mahallede yaz aylarında ilçe sakinleriyle buluşan Forum Tiyatro, Karabağlar halkının yoğun ilgisi ve  beğenisini kazanmıştı.

Sivil Toplum Diyaloğu Programı çerçevesinde yürütülen projede, Avrupa Birliği üyesi ülkelerdeki iyi uygulamaların incelenerek Türkiye’de bu alanda çalışan STK’ların kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi hedeflendi. Ayrıca, Türkiye ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları arasında sürdürülebilir bir işbirliği ve iletişim ağı kurulmasına destek verildi.