IVME Bolu Basınına Büyük Katkı Sağladı

Medyalog Yapım liderliğinde bir yıldır devam eden ve Bolu Basınına yönelik ilk Avrupa Birliği Projesi olan “AB Konularında Medya Kapasitesinin Artırılması (IVME)” Projesi’nin faaliyetleri gerçekleştirilen kapanış toplantısı ile sona erdi.

Kapanış toplantısına Bolu’da görev yapan basın mensupları katıldı. Proje Koordinatörü Ferah Özer, bir yıl boyunca gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgiler vererek, Avrupa Birliği konusunda Bolu Basınının büyük bir kazanım elde ettiğini söyledi. Ferah Özer’in konuşmasının ardından söz alan Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu, Bolu Basını olarak böyle bir projeye sahip oldukları için şanslı olduklarını belirterek, “Bolu Basını artık daha farklı bir yerde. Avrupa’daki ziyaretlerimizde kendimiz ile oradaki basın kuruluşlarını kıyaslama şansımız oldu. Neredeyiz, nerede olmamız gerekir, nasıl daha iyi bir seviyeye gelebiliriz? Bunları irdeleme şansımız oldu. Tabi ki en önemli kazanımlarımızdan biri de ülkemizin Avrupa Birliği sürecini daha iyi kavramamız ve neden Avrupa Birliği gibi bir hedefimiz olduğunu kavramamızdır.” dedi.

Kapanış toplantısının sonunda projede aktif olarak yer alan basın mensupları, dilek ve önerilerini paylaştı.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve fotoğraf galerisi için http://siviltoplumdiyalogu.org/project/avrupa-birligi-ile-ilgili-konularda-medya-kuruluslarinin-kapasitesinin-arttirilmasi/