“Medya İşbirliğinin Güçlendirilmesi” Projesi “BizSiz Olmaz” diyerek sona erdi!

Almanya’dan Kanal Avrupa Televizyonu’nun Vizyon 58 TV (Sivas) ve APA Produktion (Almanya) ile ortaklaşa yürüttüğü “Medya İşbirliğinin Güçlendirilmesi” Projesi 9 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da yapılan bir toplantıyla sona erdi.

Proje yetkililerince yapılan açılış konuşmalarının ardından proje kapsamında gerçekleştirilen çalışma ve aktiviteler özetlendi. Alman ve Türk medya kuruluşları arasında işbirliğinin geliştirilmesini ve medya çalışanlarının yanı sıra, kamuoyunun da Türkiye-AB ilişkileri konusunda bilgilendirmesini amaçlayan proje sürecinde her alanda toplumlar arası diyaloğun önemi vurgulandı.

Avrupa Birliği’nin farklı politika alanlarında hazırlanan 6 program hem Kanal Avrupa’da hem de Vizyon 58 TV’de canlı olarak yayınlandı. Ayrıca, Avrupa genelinde çekilen “BizSiz Olmaz” belgeseli için Avrupa’da yaşayan ve spor, siyaset ve sanat gibi alanlarda öne çıkan Türkler ile röportajlar yapıldı. Toplantıda belgeselin yapım hikayesini de anlatan Can Ünver, beklentilerin ötesinde bir çalışmaya imza attıklarını söyledi.

Proje kapanış toplantısı “BizSiz Olmaz” belgeseli fragmanının gösterimiyle sona erdi.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve fotoğraf galerisi için http://siviltoplumdiyalogu.org/project/medyada-isbirliginin-guclendirilmesi/