Medyada Tekelleşme Konferansı Giresun’da Yapıldı

Giresun Gazeteciler Derneği’nin İsveç Sınır Tanımayan Gazeteciler Derneği ile ortaklaşa yürüttüğü “Türk Medyasında Haber Takibi” Projesi’nin kapanışı, 7 Aralık 2015 tarihinde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen “Medyada Tekelleşme” konulu konferansla gerçekleşti.

Sivil Toplum Diyaloğu Programı kapsamında yürütülen projede, medya tekelleşmesine ilişkin olarak Türkiye ve Avrupa’da köşe yazısı dizilerinin yayımlanması ve bunların bir kitap haline getirilerek ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilmesi amaçlanmıştı.

Kapanış konferansına, Hürriyet Gazetesi Eski Brüksel Temsilcisi Zeynel Lüle, TV Program Yapımcısı ve Spor Yazarı Haldun Domaç, İhlas Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcısı İsmail Ballı ve Birgün Gazetesi Yazarı Mustafa Kemal Erdemol konuşmacı olarak katıldılar.

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı ve Proje Koordinatörü Bekir Bayram, 1 yılı aşkın bir süredir yürüttükleri proje kapsamında 100’e yakın makale yazıldığını ve bu makalelerin İngilizce olarak bir kitapta bir araya getirilerek gelecek nesillerin hizmetine sunulacağını belirtti.

Proje hakkında daha fazla bilgi için http://siviltoplumdiyalogu.org/project/turk-medyasinda-haber-takibi/