Merdivenler değil, rampa istiyoruz!

Bir an için gözünüzü kapatın, ya da bacaklarınızı unutun, aklınızı bir kenara bırakın ya da duymayın çevrenizdeki hiçbir şeyi. Engelli hakları için engelli olmanıza gerek yok, sadece hissedin ve engellilerin toplumda bağımsızca yaşama hakkını sizler de savunun…

İşte tam bu noktada Avrupalı büyük sivil toplum ağı European Network on Independent Living (ENIL) Sivil Toplum Diyaloğu Programı kapsamında “BAĞIMSIZ YAŞAM AĞI” projesine imza atarak engelli bireylerin toplum yaşamına katılma hakkını Avrupa perspektifinden inceledi ve Türkiye için yol haritaları çıkarıldı.

Projenin kapanış etkinliği bugün Ankara Holiday Inn Hotel’de Türkiye ve Avrupa’dan aktivistler, sivil toplum ve ilgili kamu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinlik, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliğinden, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı temsilcilerine, Engelli Kadın Derneğinden Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonuna geniş bir panelist ekibi izleyicilerle buluşturdu.

Konuşmacıların notlarını, soru-cevapları, fotoğrafları ve sizin için özel olarak hazırladığımız röportajları bu hafta Sivil Toplum Diyaloğu sosyal medya hesaplarından #BağımsızYaşamiçinDiyalog ve #EngelliHaklarıiçinDiyalog hashtagleriyle takip edebilirsiniz.