Peri Bacalarının Üzerinde Diyalog!

Fransa’dan CRT St Blaise Tiyatro Araştırmaları ve Yaratım Merkezi’nin Görsel Sanatlar Merkezi ile ortaklaşa yürüttüğü ‘’Seyirler’’ projesi çerçevesinde, 02-14 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Yer ve Gök Arasında, Köroğlu” oyununun Türkiye turnesi sona erdi.

Sırasıyla İstanbul, Ankara ve Nevşehir’da seyirci ile buluşan oyun, büyük ilgi ve beğeniyle karşılandı. Oyun ekibi, pek çok gösterim sırasında oyunun içine gençleri ve çocukları dahil ederek, diyaloğun ve paylaşımın büyüsünü canlı bir deneyim ile izleyiciye yaşattı.

Turne programı kapsamında ayrıca kültürel ve sanatsal düzlemde diyaloğun geliştirilmesi ve ayrımcılığa karşı bir farkındalık oluşturulması amacıyla pek çok tematik buluşma ve aktivite de gerçekleştirildi. Bu buluşmalar katılımcılara fikirlerini paylaşma ve farklı bakış açılarını keşfetme imkanı verdi. Tematik buluşmalara türküler, danslar ve tiyatro çalışmaları eşlik etti. Katılımcılar Dünya Mirası Kapadokya’yı bir de balondan izleyerek bambaşka bir deneyimi de paylaştılar.

“Yer ve Gök Arasında, Köroğlu” ekibi, proje sonrasında da Fransa, Türkiye ve pek çok farklı ülkede seyirci ile buluşmaya devam edecek.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve fotoğraf galerisi için http://siviltoplumdiyalogu.org/project/seyirler/