Sahada Ol, Sağlıklı Ol Projesi “Değer Yaratmak İçin Paylaşılan Değerler” Panelinde anlatıldı!

Değer Yaratmak için Paylaşılan Değerler global sürdürülebilirlik raporunun altıncısının açıklandığı İstanbul’daki Venedik Sarayı’nda Sahada Ol, Sağlıklı Ol Projesi de yapılan panelde tanıtıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Baş Danışmanı Dr. Emir Turam sporun çocukların fiziksel gelişimi kadar sosyal gelişimine de katkı sağladığının altını çizdi. Ancak çocukların ve gençlerin spor yapmaya teşvik edilmesinde yerleşik kalıpların kırılması için işin içine mutlaka aileleri de katmak gerektiğini söyledi. Bunun için ailelerin spor yapılmasının öneminin farkında olmaları gerektiğinin altını çizen Turam, “Aileler çocuklarını yaşam boyu spor yapma alışkanlığı kazandırmaları yönünde teşvik etmeli” dedi.

Sahada Ol, Sağlıklı Ol Projesi, Türkiye ve Litvanya’daki 12-16 yaş aralığındaki 600 gencin basketbola yönlendirilmesi ve ailelerinin bilinçlendirilmesi ile sağlıklı yaşamın teşvik edilmesi hedefleniyor.

Proje hakkında daha fazla bilgi için http://siviltoplumdiyalogu.org/project/sahada-ol-saglikli-ol/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.