Sivil Toplum Buluşması: Sosyal Girişimciliğin Desteklenmesi Toplantısı Gerçekleştirildi

AB Başkanlığı tarafından koordine edilen “Sivil Toplum Buluşması” toplantıları Sosyal Girişimciliğin Desteklenmesi etkinliğine ev sahipliği yaparak 14 Eylül 2020 tarihinde ilgili tarafları bir araya getirdi.

Açılışını Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürlüğü, Proje Uygulama Daire Başkanı A. Hakan Atik’in ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Sosyal Politika ve İstihdam Sektör Yöneticisi Ahmet Karan’ın yaptığı toplantının moderasyonu sosyal girişimcilik uzmanı Nejat Doğan tarafından yapıldı.

Sosyal girişimcilik alanında çalışan sivil toplum kuruluşları, üniversitelerin ilgili birimleri, akademisyenler ve uzmanlardan oluşan katılımcılar çevrim içi gerçekleştirilen toplantıda konuyla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürlüğü, Proje Uygulama Daire Başkanlığı AB İşleri Uzmanı Mustafa Murat Özçelebi’nin Sosyal Girişimciliğin Desteklenmesi Projesine ilişkin gerçekleştirdiği sunumun ardından katılımcılar görüş ve önerilerini paylaştı.

Toplantı Gündemi için tıklayınız…