Sivil Toplum Diyaloğu Ailesi Antalya’da Buluştu!

Sivil Toplum Diyaloğu ailesi, 16-18 Ocak 2017 tarihlerinde Ara Dönem Çalıştayı ve Ara/Nihai Rapor Eğitimleri için Antalya’da bir araya geldi.  Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan, programın önemine ve amacına bir kere daha işaret ettikten sonra, Avrupa Birliği Bakanlığının sivil topluma yönelik olarak gelecek dönemde yapacağı faaliyetler konusunda bilgi verdi.

Yoğun geçen üç günlük eğitim için buluşan 150 üzerindeki hibe faydalanıcısı, teknik eğitimlerin yanı sıra, kendi projelerinin hikayelerini çeşitli fotoğraf ve yazılarla anlattılar.

Sivil Toplum Diyaloğunun dördüncü dönemi bir yılını doldurmaya yaklaşırken, 9 farklı başlık altındaki onlarca projenin sonuçları da etkileyiciydi.  Türkiye’den ve Avrupa Birliği’nden projeleri yürüten hibe faydalanıcıları, birbirlerinin projelerini dikkatle inceledi, sorular sordu. Yeni ortaklıklar kuruldu. Projeler, ürettikleri çeşitli materyal örneklerini de sergilediler. Karşılıklı proje tecrübelerinin ve iyi örneklerin aktarıldığı etkinlikte, yeni projeler için de fikirler oluşmaya başladı.

[envira-gallery id=”5886″]