Sivil Toplum Diyaloğu Beşinci Dönemi ve Sivil Toplum Destek Programı İkinci Dönemi Açılış Etkinliği Gerçekleştirildi

Sivil Toplum Diyaloğunun Beşinci Dönemi ve Sivil Toplum Destek Programının İkinci Dönemi 10 Nisan 2019 tarihinde 300 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen açılış etkinliği ile başladı.

Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Mehmet Selim Uslu, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı’nın açılış konuşmalarını yaptığı törene kamu kurumu ve büyükelçilik temsilcilerinin yanı sıra yeni dönemde hibe almaya hak kazanan sivil toplum kuruluşları katıldı.

Aynı zamanda Sivil Toplum Destek Programı kapsamında hibe faydalanıcılardan biri olan Ankara Konservatuvarlılar Derneği üyeleri açılış bölümünde sahne alarak katılımcılara mini bir konser verdi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı konuşmasında güçlü bir sivil toplumun AB yolunda Türkiye’nin en önemli destekçisi olduğunu söyleyerek her bir sivil toplum kuruluşu temsilcisinin çalışmalarını Türkiye’yi AB’ye üye yapacak şekilde yürütmesinin önemine vurgu yaptı; sivil toplum kuruluşlarını AB’deki muadilleri nezdinde elçilerimiz olarak gördüğünü söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdür V. Bülent Özcan’ın moderatörlüğünde bir panel düzenlendi.