Sivil Toplum Sektörü Ortaklıklar – Ağlar Hibe Programı Brüksel’de Tanıtılıyor

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen ve sivil toplum kuruluşları arasındaki ortaklık ve ağların güçlendirilmesini hedefleyen bu yeni hibe programı Brüksel’de ilgili kuruluşlara tanıtılıyor.

3 Temmuz 2017 tarihinde teklif çağrısına çıkılan Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programının tanıtımı için düzenlenen bilgilendirme günlerinde bugüne kadar, Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları, belediyeler, üniversiteler, kalkınma ajansları ve kamu kuruluşları olmak üzere 1500’ün üzerinde katılımcıya ulaşıldı.

Avrupa’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının da faydalanabileceği ve Türkiye’deki STK’lar ile ortaklıklar geliştirebileceği hibe programı, bu defa 14 Eylül 2017 tarihinde, Brüksel’de düzenlenecek bir toplantıyla, farklı ülkelerden de katılımın olduğu geniş bir kitleye tanıtılıyor. Bakanlığımız, Merkezi Finans ve İhale Birimi ile Avrupa Komisyonu yetkililerinin katılımıyla düzenlenen toplantı TOBB İktisadi Kalkınma Vakfı Brüksel ofisinde gerçekleştiriliyor.

Toplantıda, katılımcılara başvuru ve değerlendirme koşulları gibi hibe programının detaylarının yanı sıra proje geliştirme aşamasında kurulabilecek ortaklıklar, proje faaliyeti örnekleri, proje bütçesi gibi konularda ayrıntılı bilgi sunuluyor. Doğru ortaklık yapısıyla oluşturulan ve program hedeflerine yönelik kurgulanan projelere 500 bin avroya kadar hibe desteği sağlanıyor.

Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı ve başvuru detayları ile dokümanlarına www.cfcu.gov.tr ve www.ab.gov.tr adresinden yer alan başvuru rehberlerinden ulaşılabiliyor.

Facebook/Sivil Toplum Sektörü
Twitter/Sivil Sektor
Youtube/Sivil Toplum Sektörü