TEMA Vakfı herkesi TEMASTA olmaya davet ediyor!

TEMA Vakfı, sürdürülebilir tarım uygulamalarını yaygınlaştırmak ve bu konuda farkındalık sağlamak amacıyla “TEMA Sürdürülebilir Tarım Ağı”nı (TEMASTA) hayata geçirdi. Bilgi alışverişi yapma olanağı tanıyan internet tabanlı platform ve bilgilendirici web sitesinden oluşan TEMASTA, yayına başladı. Platforma “temasta.tarimtema.org”, web sitesine ise “www.tarimtema.org” adreslerinden erişilebiliyor.

Konuyla ilgili konuşan TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, “Kimyasal gübre ve pestisit kullanımı gibi yanlış tarım uygulamaları tarım alanlarının ve insanlar da dahil olmak üzere tüm canlıların zarar görmesine neden oluyor. TEMA Vakfı olarak bu konuya ancak sürdürülebilir tarım uygulamalarıyla çözüm getirilebileceğine inanıyoruz. Bu kapsamda Sivil Toplum Diyaloğu Programı altında Both ENDS ortaklığı ile AB-TR Sürdürülebilir Tarım Ağı, yani TEMASTA projesini başlattık. AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen projede sürdürülebilir tarımla ilgili her kesimin buluşacağı, bilgi paylaşımı yapacağı ve iş birliği sağlayacağı internet tabanlı bir platform kurulmasını hedefledik. Paydaşlarla toplantılar yaptık, görüşlerini aldık. Alınan görüşler doğrultusunda geliştirdiğimiz platformu ve web sitesini açtık. Herkesi TEMASTA olmaya davet ediyoruz” dedi.

Tüketicilerin ve üreticilerin seslerini duyurması amaçlanıyor

Üreticilerin, tüketicilerin ve tüm ilgi gruplarının seslerini duyurması ve birbirleriyle iletişim kurması için tasarlanan TEMASTA ‘da ; üreticiler için destekler, hava raporları ve dünyada uygulanan yeni yöntemler, konuya ilişkin çeşitli haberler gibi farklı ve ihtiyaç duyulan bilgiler bulunuyor. Tüketicilerin sağlıklı ve çevre dostu gıda üretimi yapan üreticiye erişimini da kolaylaştıran platform, üreticilere ulusal ve uluslararası iş birliği ile buluşma ortamı özelliği de taşıyor.

TEMASTA ‘ya üye olmak çok basit

Sürdürebilir tarıma katkı sağlayan, sürdürülebilir bir yaşam için harekete geçmek isteyen herkes ile temas kurabilmek için önce www.temasta.tarimtema.org adresine giriliyor. Sonra kayıt ol veya sosyal medya hesabınla bağlan seçeneğinden hesap ve profil bilgileri dolduruluyor. Son olarak profil fotoğrafı seçiliyor ve kolayca üye olunuyor.