Yerel Medya Meslek İçi Eğitim Seminerinde Buluştu

Mudanya Gazeteciler Derneği’nin liderliğinde yürütülen “Yerel  Medyanın AB İle Uyumu Projesi’’ kapsamında düzenlenen Meslek İçi Eğitim Semineri, Bursa’da gerçekleşti.

Seminerde konuşan dernek başkanı Yavuz Gerçekçi, 14 Ekim 2014’te başlayan 15 aylık projenin finaline yaklaşıldığını belirtirken, yeni projelerle Bursa’yı ve Türkiye’yi temsil etmeyi sürdüreceklerini söyledi.

Proje yetkilileri ve izleme ekibi üyeleri Bulgar Gazeteciler Birliği ile ortaklaşa sürdürdükleri proje kapsamında Bulgaristan ve İngiltere’deki mesleki deneyimlerini meslektaşlarıyla paylaştılar. Londra’da yayınlanan Avrupa Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vatan Öz tele-video ile seminere katılarak, Türkiye-İngiltere ve AB ilişkileri konusunu ele aldı.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Makine Mühendisi Salih Yurtsever de seminere konuşmacı olarak katılarak Türkiye’de ilk defa basın mensuplarıyla ilgili iş güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı. 21 Ağustos 2015 tarihinde yürürlüğe giren Ulusal Meslek Standartlarına Dair Tebliğin, foto muhabiri, muhabir, uzman muhabirlerin meslek standartlarında yaptığı düzenlemelere değindi.

Proje hakkında bilgi için http://siviltoplumdiyalogu.org/project/turk-yerel-medyasinin-avrupa-birligine-uyumu/